19. - 23.10.2020

Tento týden byl "dýňový". Povídali jsme si i nadále o podzimu a tom, co na podzim dozrává. Ukázali jsme si dýni na obrázku, ale i dvě velké čerstvé dýně, které nám koupila Zděndova maminka. Velké děti z jedné vyřezali heloweenskou dýni, která nám zdobí školku a druhou nakrájeli na polévku. My jsme si každý namaloval svoji dýni. Máme je vystavené v šatně. Začali jsme se učit taneček na písničku Míši Růžičkové - Jaro, léto, podzim, zima. Pod stejným názvem jsme zpívali i písničku, kterou jsme se už učili a naučili jsme se novou říkanku o dýni. Hlavně jsme si však hráli - jezdili na velkých autech, nakládali a skládali kostky, stavěli a bourali komíny, z velkých molitanových kostek jsme si stavěli domečky a auta - hráli jsme si na řidiče a opraváře aut. Také jsme nakupovali, vařili a starali se o miminka. Velice rádi si hrajeme s modelínou, házíme si s míčem a navlékáme korále. Chodili jsme ven na zahrádku.