Karnevalový Dětský den

Jelikož jsme letos nemohli kvůli kovidové pandemii uspořádat karneval, spojili jsme ho s dětským dnem. Třídy Berušek a Sluníček si připravili své vystoupení v maskách. Berušky prostřednictvím pohádky:

" Za devatero horami a devatero řekami, přibližně vedle Berlína, bylo jedno žluté království, kde žily tři dívky - princezny Týnka a Terezka a víla Stelinka. O ně se staral královský kuchař Vincek. Staral se také o pejska Vojtíška a kočičku Pepinku. Princezny si rády hrály se svojí družinou - kamarádkou Minie Madlenkou, trpaslíkem Štěpánkem a šmoulou Jardíkem. Jednoho dne k zámku připlula posádka zlých pirátů z Karibiku- kapitáni Sperou Florik a Víťa Sperou, kteří se dozvěděli, že princezny chce sežrat zlý DrakoKája. Tato zpráva se dostala také k místní Avengers - Spidermani Nitka Erik a Vlásek Tobík, želva ninja Leo Heky a místní hasič Matýsek. Přidali se k pirátům a společně se rozhodli, že princezny před zlým drakem zachrání. Na zámku také žili černokněžníci, sourozenecké duo Kousalíci, a místní čarodějnice Adélka. Ti vyčarovali kouzelný nápoj z čerstvé jahody Rózinky. Kouzelný nápoj pak dali vypít zachráncům a těm narostly svaly a měli velikou sílu. Díky tomu bez problému přemohli zlého draka a princezny zachránili. Vše dopadlo tak jak mělo, štěstí na zámku bylo zachráněno, všichni se tu rádi mají a života si užívají."

Sluníčka si secvičila karnevalový tanec a předvedli nám moderovanou karnevalovou přehlídku v maskách. Po té následoval rej masek a v tom..... se otevřeli dveře a za dveřmi stál maskot Modrák a přinesl dětem dárky ke Dni dětí (nové hračky a hry).  Modrák si s dětmi zatančil na diskotéce a pak se opět ztratil. Byl to príma karnevalový dětský den ....

Foto z akce ZDE