Lyžařský výcvik 2019

Lyžařský výcvik se konal jako každoročně ve skiareálu Modrá hvězda od 7. ledna do 11.ledna 2019. Sněhu bylo dostatek a každý den ho přibývalo. Výcviku se zúčastnilo celkem 35 dětí ve věku od 3 do 6 let. Někteří z nich stály na lyžích úplně poprvé. Děti byli první den rozděleni na lyžaře a nelyžaře. Lyžaři jezdili na vleku a za pomoci instruktorů pilovali zatáčení na velkém kopci. Začátečníci byli v ohrádce.  Jezdili na pásu a za pomoci učitelek, instruktorů a rodičů se učili ovládat lyže, plužit (dělat pizu) a zastavit. Během týdne se ohrádka postupně vyprazdňovala, jelikož děti se učily velice rychle a přecházeli k lyžařům na vlek a velký kopec. Za pomoci instruktora nebo rodičů se učily děti zatáčet. Na konci výcviku zůstalo v ohrádce pouze 5 dětí, a to ti, kteří měly lyže poprvé v životě na nohou. Děti byly každý den na kopci od 9.30 do 11.30 hodin. Vždy v 10.30 měly děti svačinku a krátký odpočinek. Výborný čaj nám každý den vařil pan Kubíček, upekl nám také dobrou buchtu. Měli jsme k dispozici také výborné koláče, perníky, bábovky a přímo umělecké moučníky, které nám pekli šikovní rodiče. Každý den nás do skiareálu Modrá hvězda ochotně odváželi rodiče dětí. Poslední den - v pátek, se konaly závody, kterých se zúčastnily všechny děti a zvládly to na výbornou. Na závodech probíhala skvělá nálada díky velkému počtu rodičů - diváků, kteří dětem přišli fandit. Při vyhlášení výsledků si všichni došli pro svůj diplom a cenu. Malou odměnu dostaly i děti nelyžaři.

Velice děkujeme bratrům Langrovým, kteří nám každoročně umožňují lyžařský výcvik uspořádat, pánům vlekařům za ochotu, panu Majorovi , panu Prokůpkovi a TJ Spartak za "zapůjčení"  jejich instruktorů, kterým taktéž patří velký dík, panu Kubíčkovi za občerstvení a samozřejmě všem ochotným rodičům za jejich pomoc , bez které bychom to těžko zvládli.

Letošní výcvik se vydařil, nedošlo k žádnému zranění a děti byly moc šikovní. Už nyní se těšíme na ten další ...

Fotogalerie ZDE