Požární poplach ve školce

V pátek 4.5.2018 proběhl v naší žluté školičce požární poplach. Děti si vyzkoušeli jak se chovat při požáru a měli možnost vidět hasiče v akci a prohlédnout si hasičskou techniku. Po svačině se totiž na chodbě začal valit dým a děti musely pod vedením svých učitelek urychleně opustit školku. Vyběhli jsme všichni na louku nad školkou. Za chvilku přijeli hasiči, houkali jako při opravdovém zásahu. Při počítání dětí a učitelek se zjistilo, že jedna z učitelek šla z jedním dítětem pro plyšáka do ložnice a zůstali oba uvězněni v kouři ve školce. Hasiči vnikli do budovy a zachránili dítě - v masce ho snesli po schodech dolů. Ale paní učitelka zůstala ve školce uvězněna. Učitelku hasiči samozřejmě také zachránili, ale už to byla složitější akce. Museli ke školce přistavit hasičské auto s vysouvací plošinou. Tu vysunuli až do posledního patra k oknu, za kterým byla paní učitelka vidět. Z okna přelezla na plošinu a byla zacháněna. Po záchranné akci hasiči vysvětlili dětem co se stalo a jak se správně při opravdovém požáru chovat. Pak už si všechny děti mohly prohlédnout hasičské auto ze vnitř, techniku, která se používá při dopravních haváriích. Zkusili si stříkat vodu z hadice na terč. Bylo to hodně adrenalínové dopoledne. Děkujeme rokytnickým dobrovolným hasičům za jejich práci.

Fotogalerie z akce zde