Kdo jsme - pokračování

Naše budova je výborně situovaná v klidné části města Rokytnice nad Jizerou. Právě tato pozice nám umožňuje podnikat s dětmi procházky do lesa a učit děti, jak správně žít v souladu s přírodou a hravou formou jim vštípit prvky ochrany naší krajiny. Umístění mateřské školy nám zároveň umožňuje jednoduše vycestovat za kulturou. Přímo pod mateřskou školou se nachází autobusová zastávka. Jezdíme do divadla, plaveckého bazénu a na školní výlety.

 

Kdo, ale doopravdy jsme? Vystihují to tyto body:

 

  • OTEVŘENOST - zakládáme si na rodinné atmosféře, a proto je chod školy založen na silné spolupráci s rodiči. Rodiče mají možnost s námi jezdit na výlety a podílet se na školních akcích.
  • HARMONIE - naším velkým cílem je vychovávat děti v harmonické jedince, kteří si během docházky v naší mateřské škole osvojí tyto hodnoty:

Vím, co je pro mě dobré

K dovršení cíle musím postupovat vytrvale

Když mám úspěch, vím, že za to nevděčím jen sobě

Když mi něco nejde, neodradí mě to

Znám hranice své svobody

 

  • ZDRAVĚ-HRAVĚ: V tomto krédu nám pomáhá personál kuchyně, který dětem připravuje zdravé pokrmy v různých podobách. Vzhledem k tomu, že jsme horská mateřská škola, tak děti zde mají bohaté sportovní vyžití. Děti mají možnost účastnit se lyžařských tréninků (Spartak Rokytnice nad Jizerou) a plaveckého výcviku. Dále pravidelně s dětmi navštěvujeme solnou jeskyni, která má blahodárný vliv na jejich zdraví.
  • KREATIVNĚ: U všech dětí podporujeme tvořivé činnosti. Děti dochází v rámci docházky do MŠ na keramiku do DDM a rukodělné činnosti jsou hravou formou vedeny i v MŠ, kdy se děti podílí na výzdobě mateřské školy.

 

Po rekonstrukci Mateřské školy, od listopadu 2013, máme k dispozici bezbariérový přístup.
Mateřská škola Horní Rokytnice nad Jizerou 555 je od 1. ledna 2004 samostatným právním subjektem a hospodaří jako příspěvková organizace, jejímž zřizovatelem je město Rokytnice nad Jizerou.
Kapacita uvedená v Rozhodnutí o zařazení do sítě škol, předškolním a školských zařízení je 75 dětí.
Od 1. září 2005 pracuje mateřská škola podle vlastního vzdělávacího programu „Od svátku ke svátku aneb hrajeme si celý rok“, který vznikl na základě principů Rámcového vzdělávacího programu pro předškolní vzdělávání.
MŠ je v současné době spolufinancována Evropskou Unií.